O Víně

Domousnice


Stát: Česká republika

Oblast: Čechy

Podoblast: Mělnická

Celková rozloha vinic [ha]: 8.9

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 7

Počet registrovaných pěstitelů: 1

Údaje z roku: 2006
Popis:

Oficiální údaje z konce roku 2005 ještě uváděly nula pěstitelů a nula osázených ploch. To se však již změnilo a z celkové plochy tratě 8,9 ha je dnes již kromě pásu lesíka osázeno vše, dokonce, jak se zdá, to nestačilo a část výsadby se nachází i za hranicemi tratě (zřejmě budou později hranice trati posunuty).

Dohledal jsem, že pěstiteli a obnoviteli vinařské tradice jsou Jitka a Jiří Munzarovi, kteří jsou zároveň majiteli a zvelebiteli zámku Domousnice. Vinici vysadili v roce 2004 (nechápu tedy, proč to ve statistikách z konce roku 2005 nebylo podchyceno) a panenskou úrodu sklízeli už v roce 2006. Vysazeny jsou odrůdy RM, RŠ, RB, RR, TR, Zw, Sv, podle jejich slov v nějakém rozhovoru je osázená plocha kolem 7 ha a počet keřů 30 000 (jiné zdroje uvádí 22 000).

Svažitost i orientace svahu jsou prvotřídní, okolí docela přitahuje k pěšímu prochození a dlužno říci, že i vína, která už jsem odtud několikrát chutnal, opravdu beze zbytku splňují všechna kritéria na dobré víno od malého českého vinaře s patrným původem svého vzniku.Stará podoblast do roku 2004: tehdy nezařazeno
URL:

http://www.domousnice.wz.cz

Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 2110x