O Víně

Bučovice


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Velkopavlovická

Celková rozloha vinic [ha]: 1.5

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 1.5

Počet registrovaných pěstitelů: 15

Údaje z roku: 2005
Popis:

Pod vinařskou obec Bučovice spadají vinice v katastrech obcí Bučovice, Hodějice (i když na mapě je to blíže obci Křižanovice), Kloboučky a Marefy.

Tato relativně mladá vinařská obec (zapsána až v novele z roku 2004) měla ke konci roku 2005 v tabulkách zapsány jen údaje o registrovaných pěstitelích (15) a registrované výměře osázených ploch (1,5 ha). Údaj o celkové výměře tratí a rozdělení do kategorií chybí, i v mapě Vinařských oblasí od Shotcartu je obec pouze označená, coby příslušející do Velkopavlovické podoblasti, ale tratě zakreselné nejsou.

Asi nejlépe situované ke slunci a s nejlepší svažitostí jsou Široké vinohrady a podobně i Přední vinohrady. O něco mírnějším jižní svahem se můžou chlubit Zadní vrchy. Baračka už je spíše rovinatější, Stará hora má sice osázené části na pěkném jižním svahu, ale trať je rozšířena i na k východu a severovýchodu skloněné části téhož kopce. Hakule mírně svažují k východu.

Místní Sdružení zámeckých vinařů Bučovicka je, zdá se, docela činorodé, kromě koštů pořádá i jiné folklórní slavnosti spojené s vínem.Stará podoblast do roku 2004: Brněnská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1383x