O Víně

Žarošice


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Slovácká

Celková rozloha vinic [ha]: 150.2

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 43.6

Počet registrovaných pěstitelů: 27

Údaje z roku: 2005
Popis:

V Žarošicích, v obci jinak na mně příliš vymydlené a opravené, ke konci roku 2005 bylo registrováno 27 pěstitelů a 43,6 ha výsadeb (z celkové výměry tratí 150 ha).

Staré hory, Syslůvky i Nové hory obdržely pouze druhou kategorii, jediná trať s první jsou Maliny . Podle mapy se ovšem nejhorší tratí z hlediska orientace jeví paradoxně Staré hory. Maliny se třeba od Nové hory viditelně příliš neliší, snad o něco mírnějším sklonem.

Odtud přechutnávám vína rád - firmu Spielberg, byť ne vždy se každé jejich víno zrovna trefí do mého vkusu, pokládám za opravdu nadějné vinařství, kde očividně nechybí nadšení pro věc a to se vždy ve víně dříve nebo později projeví. Jejich filosofie je i proterroirová (ačkoliv tedy v ceníku na webu bych názvy tratí uvítal), dokonce velmi prozřetelně užívají na etiketách staré členenění tratí: z Oulehlí dělají Sv rosé a Zw, za nejlepší polohu mají zřejmě Pleštice - zde RR, RV, Sau a Vz, nejvíce pak odrůd jim dávají Klášovky (MP, André, Mt, MM, Rb, Pinot gris, Pinot noir, Tr a Včr).Stará podoblast do roku 2004: Kyjovská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 2287x