O Víně

Praha 9 (Vysočany)


Stát: Česká republika

Oblast: Čechy

Podoblast: Mělnická

Celková rozloha vinic [ha]: 5.5

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 1.9

Počet registrovaných pěstitelů: 1

Údaje z roku: 2005
Popis:

Tam, kde v osmdesátých letech byl lyžařský svah, je nyní na jedné polovině veřejnosti přístupná bobová dráha a na druhé vinice Máchalka vysázená koncem devadesátých let a nyní obhospodařovaná vinařským družstvem. Prodej vín je přímo v areálu vinice nebo ve vinotéce pod trojským zámkem (více podrobností na www.machalka.cz). Zpočátku kvalita vín nebyla valná, pak jsem dlouho nic nechutnal, až ročník 2007 u pana Rychtaříka v Slaném-Kvícu, který úrodu smluvně vinifikuje. Některá ta vína byla velice pěkná, dle mého gusta, jiná měla více nedokonalostí. Pan Rychtařík totiž nepoužívá tolik moderní technologie a dává větší prostor přirozeným, tudíž někdy vrtkavějším, procesům - a to je podle mého dobře, i když ne každá lahev či šarže musí být pak perfektní. Proč se vinici říká Máchalka, ale oficiální registrovaný název je Pod Prosekem, je mi záhadou.

Oficiálně je tam jeden registrovaný pěstitel a dle čísel z roku 2005 z celkové plochy 5,5 ha bylo registrovaných výsadeb 1,9 ha. Divné.

Trať je v první nejvyšší kategorii. Svažitost a orientace ke slunci ji k tomu předurčují.Stará podoblast do roku 2004: Pražská
URL:

www.machalka.cz

Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1433x