O Víně

Otmíče


Stát: Česká republika

Oblast: Čechy

Podoblast: Mělnická

Celková rozloha vinic [ha]: 8.1

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 1.8

Počet registrovaných pěstitelů: 2

Údaje z roku: 2005
Popis:

Obec byla připsána do seznamu vinařských obcí o něco později, Vyhláškou 402/2002.

Celou historii zdejšího vinařství a záměry současného obrodného sdružení (včetně možnosti si některé keře pronajmout a obdělávat) najdete na www.oso.wz.cz, včetně kontaktu na pana Hrdličku (který mimochodem stojí za znovuobnovením vinic v Praze-Modřanech a Praze-Proseku), který Vám velice ochotně sdělí i tisíce jiných zajímavých podrobností. Vína odtud jsou k mání právě u něho nebo ve vinotéce pod Hotelem Žebrák (kde také, pokud jsem to dobře pochopil, i vznikají).

Podle informací od něho původní sdružení obdělává vinici Johanka (Tr, Rb, RM, Zw). Sousední přiléhající vinice Květa (Sv, RŠ, Zw) patří panu Lepičovi, který původně byl též členem občanského sdružení, ale jakmile (společně) obě vinice osázeli, okamžitě z něj vystoupil a nově osázenou vinici nabídl k prodeji. Prodat se mu ji dosud nepodařilo a jelikož sám na ní nehospodaří, její stav je dost neutěšený. Radši to dál nebudu komentovat, napadají mne jen žalovatelné výroky.

Pozemek značený na mapě číslem 1. místně zvaný Na vinici byl původně též plánován k osazení, ale na žádost syna majitele později došlo ke zrušení smlouvy, pozemek kdysi prokazatelně osázený viohradem zřejmě skončí jako stavební parcely.

Pozemek značený na mapě číslem 2. jeho majitelka též později otmítla použít k osázení.

I pozemek č. 3 to bude mít podobně.

Pozemek č. 4 byl v jistou dobu též zahrnut do plánů na osázení, ale odborníci to příliš nedoporučovali vzhledem k tomu, že je umístěn na návětrné straně.

Všechny pozemky tvořící zdejší trať jsou vesměs příhodné svažitostí i orientací, i když už trochu přelézají pomyslnou hranici 300m nad mořem.Stará podoblast do roku 2004: Pražská
URL:

www.oso.wz.cz

Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1594x