O Víně

Ostrožská Nová Ves


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Slovácká

Celková rozloha vinic [ha]: 87

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 9.4

Počet registrovaných pěstitelů: 3

Údaje z roku: 2005
Popis:

V této obci byli koncem roku 2005 registrováni tři pěstitelé, z celkových 87 ha registrovaně osázeno jen 9,4 ha.

Před sloučením v roce 2004 byly v obci tři tratě: Šotorec, Vinné húry, Psinky-Příčné. Druhé dvě byly později sloučené pod Vinné húry.

Nejlepší orientaci ke slunci mají Psinky-Příčné (jih), Vinné húry (původní) mají západní, v Šotorci je to podivně modelované, je tam celé spektrum od JZ po SZ (i když ten větší osázený kousek je zrovna spíš JZ). Přesto je původní trať Vinné húry deklasována do druhé kategorie (jak se může sloučit trať první a druhé kategorie? Jakou kategorii pak má výsledný hybrid?). V tomto případě je to spíš akacemické, neboť Vinné húry jsou neosazené (Že by to byl hlavní důvod k deklasifikaci? Nepohněvat pěstitele?)

Mapu jsem nemaloval, neboť Zlínský kraj má vzorně zakreslené všechny viniční tratě na jeho území na svém mapovém portálu. Dokonce jsou tam názvy podle starého dělení před sloučením a barvami obrysu lze vyčíst kategorii vinice (zelená=první, žlutá=druhá, červená=třetí). Vyhledávání v mapě dle názvu jde pomocí ikonky dalekohledu - pak vám vypadnou i výměry jednotlivých tratí.Stará podoblast do roku 2004: Uhersko-hradišťská
URL:

http://mapy.kr-zlinsky.cz/tms/projekty/vinic_trate/index.php?client_type=map_resize&strange_opener=0

Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1062x