O Víně

Ostrožská Lhota


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Slovácká

Celková rozloha vinic [ha]: 52.7

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 0.1

Počet registrovaných pěstitelů: 2

Údaje z roku: 2005
Popis:

Zde byly dle údajů z konce roku 2005 registrováni dva pěstitelé a registrovaně osázená plocha činila pouhých 0,1 ha (z celkových 52,7 ha tratí).

Přitom dřív bývalo v této obci pět viničních tratí (Stará hora, Lán-Brodské, Hradišťka, Za Kříbem a Za humny, při slučování jen Stará hora pohltila Lán-Brodské). Přitom všechny tratě mají příhodnou jihozápadní orientaci a kromě tratě Za humny i perfektní svažitost. Ono z leteckých map je také vidět, že tratě celkem slušně osázené jsou (drobnými kousky - paradoxně nejosázenější je břeh sousedící s tratí Za Kříbem, který ale do trati není zahrnut), takže to nízké číslo spíš svědčí o vlažnsoti k registrování výsadeb, ostatně v současné době už může být po doregistrování o dost vyšší.

Mapu jsem nemaloval, neboť Zlínský kraj má vzorně zakreslené všechny viniční tratě na jeho území na svém mapovém portálu. Dokonce jsou tam názvy podle starého dělení před sloučením a barvami obrysu lze vyčíst kategorii vinice (zelená=první, žlutá=druhá, červená=třetí). Vyhledávání v mapě dle názvu jde pomocí ikonky dalekohledu - pak vám vypadnou i výměry jednotlivých tratí.Stará podoblast do roku 2004: Strážnická
URL:

http://mapy.kr-zlinsky.cz/tms/projekty/vinic_trate/index.php?client_type=map_resize&strange_opener=0

Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1000x