O Víně

Němčičky u Hustopečí


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Velkopavlovická

Celková rozloha vinic [ha]: 441.5

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 190.2

Počet registrovaných pěstitelů: 320

Údaje z roku: 2007
Popis:

Místní pokládají za nejlepší polohy Špígle-Bočky, Veselý a Růžený, ovšem zdejší strmé svahy  Starých hor, Novosádů a nejlepší partie Odměr a Hrušového, pokud budou obdělávány schopným vinařem, není důvod aby tyto terroiry nedávaly stejně špičková vína.

Chtunám odtud vína ze ZD Němčičky, které právě řadu ze špičkových poloh obdělává (a kupodivu přívlastky v jejich produkci nedominují). Vína odtud bývala takové to retro v tom ne příliš lichotivém smyslu, pak se skokově stala nízkoteplotně-nerezová opět v tom ne zrovna osobitě zajímavém významu. Ale průběžně sleduji, třeba se potenciál terroiru sklepmistrům přeci jen jednou podaří probudit. Z mnoha malých vinařů jsem chutnal jen vína Richarda a Jana Stávkových - ty naopak směle mohu doporučit.

V protokolech o vizitaci lánů panství hodonského z roku 1673 se vyjmenovávají tratě: Kněžská, Fuchslejty, Zbavce, Goldperky, Nová hora, Horní Skalice, Růžené horní a dolní, Šumperky, Fiderperky, Stará hora, Špígle, Novosady, Kozince, Bočky, Vejsady, Veselé, Grefty, Polštáře, Krátké, V Kondreji. Dvacet jedna tratí celkem.Stará podoblast do roku 2004: Velkopavlovická
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
1-20 | 21-40 | Vše
Počet příspěvků v diskuzi: 1  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 2437x