O Víně

22.12.2014 radek Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 22.12.2014 07:00

Habánský Sommelier

Tento díl malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech tak trochu navazuje na jeden z dílů předcházejících - Habánský Motýl z Bzenca - a naznačuje, jak je zřejmě pro některé výrobce „kšeft“ důležitější, než profesní čest i čestný přístup k zákazníkům.

Když jsem si před nějakou dobu mailoval s Bohemia Sektem ohledně toho falešně „omedailovaného" Zw11PS barrique (viz tento odkaz) zmínil jsem se, víceméně btw, také o tom, že vím, že nabízí stejná/totožná vína od více výrobců jejich uskupení. Samozřejmě to popřeli, cituji: „Abychom prodávali úplně stejné víno v různých značkách... tak nikdy to neděláme.". Poté, co jsem jim „příkladmo" několik takových (viz také tento odkaz), uvedl, připustili, že u jakostek k něčemu takovému dojít může, že v tom však žádný problém neshledávají. A že u přívlastkových vín je ale něco takového vyloučeno... Poslal jsem jim tedy příklady toho, že i tomto případě se, velmi „efemérně" řečeno, velmi mýlí - viz i dále. Nakonec tedy - zřetelně velmi neradi - připustili, že se tak „naprosto výjimečně" mohlo stát i u vín přívlastkových. Kromě toho jsem se ale také dozvěděl, že, cituji: „Dobrý den, připravím Vám odpověď a tím bych tuto nekonečnou diskusi rád ukončil, protože mám také jinou práci než se věnovat tomuto detektivnímu vyhledávání." Logické, že?! Napřed budu delší dobu výrazně „mlžit", abych pak, byvši přistižen takříkajíc „přímo při činu", budu říkat, že je to vlastně jen taková „prkotina", kterou se vlastně není žádný důvod nějak zvlášť zabývat - mám přece na starosti důležitější věci, ne?! A to nejlepší nakonec: tím, od koho jsem se uvedené „perly" dozvídal, byl MANAŽER KVALITY Bohemia Sektu.

A která že jsou ona přívlastková vína, u kterých je nepochybné, že je prodávali pod hlavičkou Habánských sklepů i Vína Mikulov - Sommelier Club:

- RM11PS šarže 105, e.č.j. 74B1-13/48
- CS09PS šarže 981, e.č.j. 113C1-10/45, u tohoto je to o to „pikantnější", že toto víno bylo v roce 2012 zařazeno pro Habánské sklepy do Salonu vín, z Vína Mikulov se však dalo koupit výrazně výhodněji - mně se to dokonce podařilo v Penny Marketu v rámci doprodeje za neuvěřitelných 45,- Kč, zatímco ve vlastním Salonu ve Valticích stálo v tu dobu (od Habánů) 225,- Kč - bohužel, měli už jen poslední 2 flašky :-(.

Ano, jsou to jen 2 (přívlastková) vína, otázkou však je, zda jich nemůže být víc - „přiznali" jen ty, které jsem jim „dokázal". Ale i kdyby jich víc nebylo, jsou i ony 2 po mém soudu jasnou ilustrací pojímaní pojmu „terroir" jedním z nejvýznamnějších tuzemských výrobců, nebo také jejich přístupu k zákazníkům v duchu známého „uděláme z nich blbce, jen když vyděláme".

Počet příspěvků v diskuzi: 5  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 6807x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5  
J. 18.12.2014 19:17:00