O Víně

07.04.2009 Míra Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 07.04.2009 07:00

Degustace vín Luďka Vondráka v Ústí nad Labem

Dne 19. března 2009 se v Ústí nad Labem od 19 hodin uskutečnila v restauraci U Kmotra (www.ukmotra.eu) degustace vín mělnického vinaře Luďka Vondráka (www.vino-melnik.cz).

Dne 19. března 2009 se v Ústí nad Labem od 19 hodin uskutečnila v restauraci U Kmotra (www.ukmotra.eu) degustace vín mělnického vinaře Luďka Vondráka (www.vino-melnik.cz). O vinaři jsem nedávno psal na tomto portálu, dodatečně jsem zjistil, že vinice Kerneru jsou z roku 1987. S Luďkem Vondrákem je radost spolupracovat, pro potřeby degustace nám poslal tabulku viz připojený soubor. Orientačně znamená, že víno dosud nebylo na rozboru a vinař vychází ze své zkušenosti.

Ptal jsem se vinaře, zda to s množstvím vzorků a přívlastky myslí vážně a jak jsme se mohli během večera přesvědčit, myslel. Na začátku jsem oznámil vznik ústeckého klubu přátel vín. Jedná se o zcela neformální sdružení lidí, kteří mají rádi víno a jsou ochotni podělit se o své kontakty, nápady nebo zorganizovat nějakou akci. Řada hostů se do klubu ihned přihlásila, takže věřím, že zajímavých věcí se uskuteční spousta.

Rovněž jsem prezentoval náš plán degustací. Hodláme zvát především vinaře z blízkého okolí, které přesto řada lidí nezná, ačkoliv mají výborná a cenově dostupná vína. Též lze očekávat osobní účast vinaře a celkově nižší náklady s akcí spojené. Pak už se přistoupilo k degustaci jednotlivých vzorků.Všech 42 hostů mělo možnost se přesvědčit, že i v Čechách mohou vzniknout krásná, specifická, zajímavá vína, byla i řada dotazů.

Každý máme jiný vkus, já osobně bych vyzdvihl vzorek 12, ten je úplně úžasný. Na závěr proběhlo losování šťastlivce, který si mohl vybrat jednu láhev zdarma, ti ostatní si je museli zakoupit. Řada hostů tuto možnost pochopitelně využilo. Vínem večera byl nepochybně vzorek 2, Kerner, protože si ho zakoupilo naprosto nejvíce zájemců.

Podle ohlasů se akce líbila, další degustace se uskuteční 16. dubna 2009 od 19 hodin na stejném místě. Přivítáme buď některého dalšího mělnického vinaře (viz samostatná reportáž z vinné noci v Mělníku) případně bychom provedli prezentaci vín pana Hrabkovského z Velkých Žernosek. Nechte se překvapit.

Zájemci se mohou přihlásit na adrese klubpratelvina@atlas.cz.
Na úplný závěr bych chtěl všem poděkovat, hlavně samozřejmě Luďkovi Vondrákovi za příjemný večer, obsluze i majitelům restaurace a hostům.

 
   Název   Velikost 
  Soupis vzorku vin.xls   11.5 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3901x
Průměrná známka po 2 hodnoceních: 3
 1    2    3    4    5