O Víně

13.03.2008 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Tak takovou etiketu jste určitě ještě neviděli!

Ta láhev, kterou mi přivezl domů při cestě rovnou z letiště, byla bohužel prázdná :-( Jistě, jeho výmluvy o nadváze zavazadel a celních omezeních pro pašeráky alkoholu přes velkou louži na oko beru. S kyselým úsměvem si představuju, jak s dalšími spolucestujícími enofily vypíjejí na zemi v letištní odbavovací hale MOJI láhev vína rovnou z hrdla a mají z toho děsnou čurynu...

Budiž. Nicméně ta etiketa je opravdu NEOBVYKLÁ a nakonec (kdo ví, jaké bylo to víno...) jsem třeba já ten, kdo získal to nejzajímavější :-) Jde totiž opravdu o TKANOU etiketu, stejně jako bývají například nášivky, strojově vyšívaná loga apod.
Na omak je etiketa hebká, jemná a pod světlem při naklonění různými směry jej odráží zvláštním způsobem - povrch jako by opalizuje. Opticky je etiketa jakoby vícevrstvá - to je dáno tím, jak hluboko jsou různé vrstvy (různobarevné bavlnky) obrázku v etiketě zasazeny. Stačí totiž bavlnku obrázkem prohnat jiným směrem a efektní plastičnost a jiný způsob odrazu světla jsou zaručeny.

Nalévám tedy vařící vodu do láhve a za chvíli je tato vzácná nálepka dole. Je to ale látka, takže mrcha nedrží dobře tvar, ale protahuje se v různých směrech. No ale s tím si už nějak poradím ... Celkově je etiketa-nášivka-nálepka udělána poměrně dost kvalitně, je podlepena lepidlem, které drží pohromadě i po odlepení z láhve a ze všeho mám docela dobrý dojem.
Takže si prohlédněte těch pár obrázků zde dole pod článkem a můžete mi akorát tak závidět :-)
PS - ten výřez v zadní etiketě byl vyplněn plastovou dolepkou s EAN čárovým kódem, která se při pokusu ji odlepit, totálně rozpadla...

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3591x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5