O Víně

05.02.2008 Jarda Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Golfové hřiště mezi vinicemi

Když se řekne Poysdorf, tak se většině milovníků vín okamžitě vybaví Grüner Veltliner - Veltlínské zelené. Tradiční starobylé vinařské městečko Poysdorf leží v Rakousku, asi deset kilometrů od našeho neméně slavného vinařského města Mikulova. V marketingové propagaci je Poysdorf nazýván hlavním městem veltlínu a není se čemu divit, protože se v jeho okolí pěstuje tato stará a dobrá rakouská odrůda na více jak 69 % vinic. Ty se malebně rozkládají na mírných, zvlněných pahorcích kolem městečka, kam oko dohlédne. Ponechám-li stranou a bez dalších poznámek známé pravidelné poysdorfské vinné trhy, četné výstavy vín a stovky vinných sklípků v kouzelných sklepních uličkách Rösselberg nebo Radyweg či jiných, pak pozornost turisty či vínomilce v posledních dvou létech upoutá i nové golfové hřiště.

Přijíždí-li totiž návštěvník od Mikulova konečně už bez jakékoliv kontroly na imaginárních hranicích, nemůže přehlédnout krásný nový Hotel Veltlin hrdě se vypínající po pravé straně silnice. Pravda, ještě před ním musíme projet po asfaltce kolem známého vinařství Weinbau Neustifter produkující výborná vína známá i u nás, pak po dvou či třech stech metrech přijedeme přímo na parkoviště pod hotelem. Hotel Veltlín stojí ve svahu osázeném révou vinnou, samozřejmě veltlínem a z terasy při kávě či sklence vína je opravdu krásný pohled nejenom na další vinice, ale téměř na celý golfový areál. Ten byl vystavěn v roce 2005 a otevřený ve stejném roce na podzim. Podle údajů, které jsem vyčetl v hotelu má čtyřjamkový veřejný okruh, akademii a vlastní hřiště pak s 18 jamkami s délkami 5.200 m pro dámy, 5.614 m pro pány a 5.968 m třídy Champion. Svým umístěním mezi vinicemi a sady je hřiště asi opravdu jedinečné. Vinohradnické okolí vytváří velice romantickou, příjemnou atmosféru. Možná pro tu atmosféru a jistě i kvalitu bylo v roce 2006 vyhlášeno nejlepším golfovým hřištěm Rakouska.

Nejsem hráč golfu, ani neznám pořádně pravidla, nevím zda jde dohromady víno a golf (víno po turnaji určitě ano), ale domnívám se, že postavit krásné golfové hřiště mezi vinicemi byl docela skvělý nápad. Při návštěvě Poysdorfu určitě stojí za malou zajížďku k nedalekému Hotelu Veltiln, posadit se na terasu, objednat si stylově některý z DAC Weinviertel od místních asi třiceti vinařů, kteří jej dělají a kochat se pohledem na klidné, krásné okolí a sledovat skupinky bíle oděných golfistů jak odpalují z dokonalého greenu míčky někam k vinicím. No a kdo si chce zahrát golf, může...

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4123x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5