O Víně

13.10.2006 Jarda Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Vinařská expozice na výstavě Znojemsko zahrada Moravy

Již je dlouholetou tradicí, že Svaz znojemských vinařů a Svaz zahrádkářů pořádá výstavy ovoce, zeleniny, květin a dalších výpěstků. Letos to byl již XXVII. ročník se zajímavou expozicí pro vinaře - Terroir znojemských vín s výstava hroznů, burčáků a vína. Byla vyhlášena i soutěž o nejlepší vzorky hroznů, nejkvalitnější hrozny, burčák a víno jedné odrůdy.

Kdysi bývala tato výstava v Kulturním domě v Práčích a v posledních létech jako doprovodná akce vinobraní ve Znojmě v areálu Louckého kláštera. Kromě řady skvělých výpěstků ovocnářů a drobných zahrádkářů mohli návštěvníci, unavení z burčáku a neskutečnou jarmareční záplavou znojemských ulic, obdivovat i letošní novinku - expozici hroznů téměř všech moštových odrůd révy vinné, pěstované u nás, včetně stolních odrůd. Konkrétní téměř studijní srovnání množství zralých hroznů jednotlivých odrůd bylo nesmírně zajímavé a poučné.

Součástí výstavy byla i odpolední poutavá odborná přednáška pracovníků ÚKZÚZ Znojmo - Oblekovice paní ing. Ludvíkové a ing. Ruckého na téma „Stolní odrůdy révy vinné a moštové odrůdy zapsané do státní odrůdové knihy v létech 2001 - 2005". Čtenáři Vinařského obzoru oba výzkumné pracovníky znají z jejich příspěvků a zpráv, stejně jako „moderátora" přednášejících pana ing. Čepičky, předsedy Svazu znojemských vinařů a rovněž pracovníka ÚKZÚZ Znojmo - Oblekovice.

Následující snímky ukazují jednak pěkné a tradiční aranžmá výstavy, na němž mimo mnoha jiných spolupracovali učitelé a žáci SOŠ a SOU zemědělské Znojmo, ale hlavně jednotlivé odrůdy révy vinné.

1-20 | 21-40 | Vše
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3467x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5  
J. 07.01.2010 12:06:14