O Víně

01.02.2006 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Rarity a zajímavosti mezi vinnými etiketami

Asi dva a půl tisíce etiket, které jsme prozatím nacpali do sekce "O vinětách" a jimiž se můžete probírat celé hodiny i díky odkazu v levém menu, které zahrnuje i filtry, to vše je dočista PRD proti tomu, kolik etiket na světě existuje.
Osobně jsem měl vždycky sklon něco sbírat a tento pud mě ani dnes nenechává klidným při pomyšlení, jaká kvanta neodlepených vinět jsou spolu s láhvemi denně vyhazována do kontejnerů :-((

Nedávno jsem se dokonce dohodl s majitelem jedné místní vinotéky, že mi bude nechávat prázdné láhve z ochutnávek a s tímto skvělým nápadem brzy navštívím i vinotéky ostatní. To, že při návštěvě restaurace somruji prázdné láhve z vín, které jsme tam zrovna vypili a pak jdu domů s cinkající igelitkou, je už běžný jev :-)

Nedávno jsme s J. řešili otázku, zda na titulní straně tohoto portálu zřídit okénko, kde by se představila každý den jedna nová viněta, kterou uložíme do našeho internetového archivu - protože Vy, návštěvníci, si toho třeba jinak ani nevšimnete. Nakonec jsme ten nápad odsunuli ad acta, protože takový způsob zavádění etiket - tedy jedna denně - je příliš pomalý. Myslím, že koncem tohoto roku se dostaneme zhruba na dvojnásobek současného stavu, tedy někde k 5.000 archivovaných kusů. Jen já mám doma stovky vinět, čekajících na skenování a někteří z Vás nám posílají buď další skeny, nebo přímo i viněty (na požádání je neporušené vracíme).

Takže - dnes, kdy během dne vyhlásíme výsledky soutěže ETIKETA ROKU 2005, jsme Vám jako malý předkrm nachystali několik zajímavých a neobvyklých etiket. Můžete se pobavit nebo inspirovat, kam až výtvarníkova fantazie putuje - tedy pokud to vinař snese a zaplatí. Nicméně, někdy je trocha fantazie navíc lépe, než 15 let stále stejné viněty, nebo nudné a nic neříkající průpovídky typu: "...již starý dobrý XY se svými přáteli rád poseděl u vína, proto se i my napijme tohoto skvělého moku..." :-(

Krátký komentář je napsán vždy u každé viněty. Užijte si to :-)

1-20 | 21-40 | Vše
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3391x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5  
J. 08.01.2010 20:09:01