O Víně

27.12.2004 J. Aktivni: Ano Datum a čas publikace:
Přehledy odrůd 2004

Pod odkazem Přehledy odrůd 2004 najdete základní informace o této zajímavé publikaci.

Název: Přehledy odrůd 2004
Autor: Ing. Ivana Ludvíková (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský Brno), Ing. Jiří Sedlo (Svaz vinařů České republiky) a Ing. Jindřich Ševčík (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský Brno)
Fotografie odrůd: Ing. Miroslav Richter a Ing. Richard Stávek
Vydal: Svaz vinařů České republiky
Počet stran: 95
Cena: 60,- Kč

Jedná se nové aktualizované vydání podobné publikace vydané v roce 2002. Protože byl rok 2004 skutečně mimořádný v množství nově povolených odrůd, najdete zde podrobné charakteristiky, jak starších již povolených odrůd, tak i nově uznaných. Charakteristiky obsahují uvedení původu odrůdy, odrůdové znaky, odolnost proti chorobám, vhodnost pěstitelských poloh a podnože, vedení a řez, udržovatele odrůdy, charakteristiku vína, využití a další informace.
Je zde mnoho barevných vyobrazení hroznů odrůd známých i nedávno nově registrovaných - Dornfelder, Auxerrois, Hibernal, Vrboska, Domina, Laurot, Rubinet a další. Publikace je rozdělena do kapitol, které se týkají moštových, respektive stolních odrůd a do podnoží.

V úvodu publikace najdete aktuální a velmi zajímavé statistické údaje, týkající se našeho vinohradnictví. Nechybí také seznam klonů včetně jejich udržovatelů. Publikace je určená především pro vinaře a všechny, kteří se zajímají o naše povolené odrůdy.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 1708x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5