O Víně

03.09.2004 J. Aktivni: Ano Datum a čas publikace:
Cesty za vínem - Australská a novozélandská vína

Pod odkazem Cesty za vínem - Australská a novozélandská vína najdete základní informace o této publikaci.

Název: Cesty za vínem - Australská a novozélandská vína
Autor: Zdeněk Reimann
Vydavatelství: Grada Publishing a.s. (2004)
Počet stran: 140
Cena: 159,- Kč

V podobném duchu jako publikace od stejného vydavatele (Cesty za vínem - Španělská vína a Cesty za vínem - Bulharská vína) zde najdete opět všechny důležité informace o australském a novozélandském vinařství. Publikace uvádí základní demografické údaje týkající se historie, osidlování kontinentu, počátky vinařství až po mezinárodní úspěchy. Jsou zde také vysvětleny taje australských a novozélandských vín. Samozřejmě je také vysvětlen vinařský zákon a australská kuchyně. Podrobně se dočtete o půdních a klimatických podmínkách a hlavních odrůdách révy vinné. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány vinařským oblastem v obou zemích.

V závěru publikace nechybí správně abecední seznam vinařství s informací, na které stránce najdete další podrobnosti. Kromě jiného se již připravuje ve stejném vydavatelství i další publikace Cesty za vínem - Italská vína od Heleny Baker. Jak je vidět, vydavatelství Grada Publishing má v tomto směru jasnou koncepci a strategii. Je to správná cesta, která vede k správnému pochopení a propagaci vína vinařských velmocí. Už se celkem těším na knihy o Francii, Portugalsku, Jižní Africe, Německu a Rakousku.

O významu této publikace není pochyb. Je pravděpodobně jedinou tohoto ražení na našem trhu a také poskytuje v současné době nejucelenější informace o vinařských oblastech, výrobcích a vínech z Austrálie a Nové Zálandu.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 1716x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5