O Víně

24.02.2005 J. Aktivni: Ano Datum a čas publikace:
Cesty za vínem - Italská vína

Pod odkazem Cesty za vínem - Italská vína najdete základní informace o této nové publikaci.

Název: Cesty za vínem - Italská vína
Autor: Helena Baker
Vydavatelství: Grada Publishing a.s. (2004)
Počet stran: 163
Cena: 169,- Kč

V pořadí čtvrtá publikace podobného ražení (Australská a novozélandská vína, Španělská vína, Bulharská vína) mapuje další vinařskou velmoc. Autorkou je populární a světově uznávaná Helena Baker. V úvodu najdete několik historických událostí, které se vztahují k vinařství. Dále geografické a klimatické podmínky a půdní složení. Najdete vysvětlení italského vinařského zákona, základní klasifikaci vín a nezbytný glosář.

Nejobsáhlejší část je věnována popisu vinařských regionů, místních vín, předním výrobcům a gastronomii. V této části také najdete charakteristiky nejznámějších specialit, významná vinařství a doporučení pro snoubení vín a pokrmů. V závěrečné kapitole najdete zběžný přehled ročníků a doporučení vín k archivaci.

Kdo se chce orientovat v italských vínech má jedinečnou příležitost. Tato publikace na relativně malém prostoru nabízí solidní přehled vín a řadu užitečných informací, které využije jak běžný konzument, tak znalec. Doufám, že vydavatelství Grada Publishing bude v tomto trendu pokračovat a že se dočkáme dalších publikací mapující vinařské země.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2783x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5