O Víně

26.08.2003 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Resveratrol proti radiaci

Dnes přebíráme článek z http://www.novinky.cz/.

Citujeme z www.novinky.cz , dne 25.8.2003:

Červené víno je zřejmě tajemstvím dlouhého života
Nové výzkumy ukazují, že v červeném víně se skrývá tajemství dlouhého života. Vědci objevili, že v červeném víně je přísada, která prodlužuje život. Experimenty ukázaly, že tato molekula má vliv na lidské buňky. Dělá je totiž více odolné vůči radiaci.
Tato molekula, která se odborně nazývá resveratrol, patří ke známé skupině rostlinných směsí nacházející se v červeném víně, v ovoci, v zelenině a v olivovém oleji. Tyto rostlinné směsi jsou proslulé svými antioxidantními vlastnostmi. Nové výzkumy však naznačují, že jejich prospěchy by mohly vést mnohem dál.

Dvě sklenky červeného denně
V některých evropských nemocnicích se pacientům podávají dvě skleničky červeného vína denně a to zejména pacientům se srdečními příhodami. Výzkumy totiž také prokázaly, že dvě skleničky vína denně mohou snížit možnost srdeční příhody až o padesát procent a mozkové mrtvice až o dvacet procent. Antioxidanty v červeném víně jsou klíčem k úspěchu. O vínech jako je Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a Shiraz se říká, že mají nejlepší vinnou révu na snížení srdečních problémů. Mnoho pacientů si tento netradiční způsob léčby velice pochvaluje.
- konec citátu -

PS - Hmm, no vida - tak teď je to oficiálně "směroplatný" !!! Naštěstí se zde nemluví o velikosti skleniček, které je vhodné denně vypít... :-)

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4558x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5  
J. 10.01.2010 15:11:54