O Víně

15.09.2012 Neználek Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 15.09.2012 07:00

10 let portálu očima Neználka

Takový přehledový článek, jaký předvedl p.j. dát dohromady nedokážu. Ale rád bych zavzpomínal, jaké to bylo, když jsem byl také chvíli u toho.

Mé objevení portálu někdy v roce 2006 byl jako zázrak. Takový zdroj informací o vínech, která chci ochutnat. Tipy na dobrá vína. Co „chutného" nakoupit v supermarketu. Básnil jsem o něm všude, kde se pilo víno. Vůbec jsem netušil, jak blízko ode mě bydlí jeden z otců zakladatelů Petr. Po několikaměsíčním pročítání a noření se do stále starších příspěvků, jsem na jedné akci oslovil Petra. V rozhovoru jsme se dopracovali až k tomu, že klidně můžu něco napsat také. Napsal jsem první recenzi na jedno supermarketové vino, které jsem zpětně, napsaných poznámek nemaje, dost nekonkrétně pochválil... ...a pěkně to schytal! Tehdejší systém známkování kvality článků mi ukázal, že takové úsilí na dobrý článek stačit nebude. Od té doby jsem pil víno jen s tužkou a notýskem. Co kdybych o tomto vínu chtěl napsat článek. Dlouho mi to vydrželo a strašně moc dalo. Dělejte si zápisky o víně vždy kdy je to možné!

Další nakopnutí způsobilo mé špatné hodnocení jednoho vína. Dodnes jsem si neujasnil, jestli bylo špatné to víno, nebo jen hodnocení. Velká škoda, že migrací portálu zmizely příspěvky v diskuzi pod článkem. Každopádně to byl pro mě silný impuls zabývat se degustací vína opravdu vážně. A do teď v tom docela intenzivně pokračuji. Jen doufám, že jsem mým tehdejším přístupem neublížil portálu nebo vinařství.

Nadále jsem přispěl s několika články. Od hledání pokladů na smetišti supermarketu jsem se postupně přesouval do vinoték, přes velkoobchod (ten mám v oblibě doteď), k samotným vinařům. Dnes bych mé působení zhodnotil jako nic zásadního. Bohužel psaní mi moc nejde (rozhodně ne tolik jako pití :o)) a elán mi s přibývající prací v domácnosti i jinde za pár měsíců došel. Stále jsem si uvědomoval, kolik toho vlastně ovine.cz dlužím. Proto jsem se rozhodl to nějak vrátit v podobě uspořádání setkání autorů v roce 2010. No upřímně, myslel jsem, že se nás sejde víc, ale alespoň já jsem si to dobře užil.

Dál už jen mé aktivity skomíraly a teď už se bohužel ani za autora ovine.cz považovat nemůžu. Čtu jej ale denně. O víně se stále drží mezi mou pěticí vinných webů, kde čtu všechno (i další dva blogy z nich jsou ex-autorů ovine.cz). Hodně často se sem vracím do historie pro informace, které přece byly už dávno zde zveřejněny. S respektem sleduji, kolik zdejších autorů se pravidelně prosazuje v tištěném Vinařském obzoru. A nutno říct, že to nikdy nejsou nic neříkající výplně prostoru (i to se do obzoru od jiných autorů někdy „zamíchá").

Proto děkuji J. za to, jak to celou dobu neúnavně táhne. Petrovi za to, že mě sem přizval. Všem současným i bývalým autorům, ale i diskutujícím, za zajímavé myšlenky. A přeji hodně dalších let, čím dál víc přístupů a kopu spokojených čtenářů. A ještě v neposlední řadě „Ať žije nezávislost!". Díky!

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 7219x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5