O Víně

31.07.2010 Tom Aktivni: Ano Datum a čas publikace: 31.07.2010 07:00
Zápisky o degustovaných vzorcích

Jednoduchá šablona pro provádění základních zápisků o vínech ochutnávaných při degustacích.

Při vytváření této pomůcky jsem čerpal inspiraci z Degustačního listu od Pavla Jelena, který jsme používali při řízené degustaci u vinaře a k samotné akci mě vedly tyto důvody:

V každém případě je dobré mít přehled, jaká vína jsme degustovali s jejích základním popisem, který lze pohodlně vyplnit během konverzace s vinařem o daném vzorku s možností vlastních poznámek. Degustační list, ze kterého jsem vycházel, mi přišel pro akci tohoto typu příliš komplikovaný a 80 % jsem nevyplňoval (ověřeno prakticky) navíc na papír o velikosti A4 vešly pouze 2 vzorky a to se ve mně zase probouzela má „zelená stránka" :-)

Tak jsem sedl a zkusil vytvořit něco, co by mohlo vyhovovat dané situaci. Postupným zlepšováním jsem se dostal k páté verzi, která vznikla po odzkoušení verze čtyři v praxi ve sklípku a následným doladěním. Pokud se vám osvědčí stejně jako mě budu jen rád!

Pro vyhnutí se problémům s různými tiskárnami a nastavováním formátů uvádím soubor v PDF, který však nelze editovat. V případě jakýchkoliv podnětů či připomínek mne neváhejte kontaktovat.

 
   Název   Velikost 
  Zápisky o degustovaných vzorcích.pdf   25.2 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4874x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5