O Víně

Diskuze: Ochutnal jsem medovinu :-)
Datum: 28-05-2020
  *
  *
*
7+9=  
* - povinné položky

Seznam příspěvků k diskuzi
Datum: 26.04.2009 00:00:00
Od: Standa
E-mail: stamok@centrum.cz

Jsem výrobcem medoviny pro vlastní spotřebu a rodinu. Ze zvědavosti jsem koupil ve spáru Horskou medovinu dodnes stojí nedopitá ve špajzu. Já bych se styděl něco takového dát do obchodu. Moje medovina zraje nim. rok, během kterého ji školím tj. dolaďují, až uznám, že je dobrá. Medovina je nápoj bohů a králů. Nikdo nemůže vyrobit kvalitní medovinu za 3-4 měsice. Jedině to co opravdové medoviny uráži...


Datum: 12.03.2007 00:00:00
Od: Alda
E-mail: patera@paintballares.cz

Zdravím. Jelikož jsem za posledních pár let vymetal různé středověké akce, protože se tam cítím příjemně, tak jsem samozřejmě ochutnal mraky různých medovin. Na každé takovéto akci je k mání hned několik druhů. Ale k tématu - na celé čáře u mne již delší dobu vítězí Medovina Z Podhradí. Vyrábí jí jeden malý soukromníček na Přimdě na Tachovsku - přímo pod hradem :-). Nějaké informace najdete na www.svil.cz - web sice nic moc, ale alespoň něco. Jinak kdo neochutnal, tak o hodně přichází.


Datum: 01.10.2006 00:00:00
Od: Neználek
E-mail: nez@centrum.cz

Pro Anaxiena: V archeoskanzenu obce Modrá (u poutního místa Velehrad) se koncem srpna pravidelně konají nějaké slavnosti medu a právě medovin je tam slušná přehlídka. Pro Petra: Pokud nebudeš mít cestu přes Zábřeh, můžu ti dohodit kontakt na místního člověka, který tu medovinu dováží do UH. V podstatě i v té tombole to byl dar od něj. A ještě jedno varování, toho Jagoše si rozmysli, viděl jsem jak se kamarádi šklebili. A o okamžitém vypití nemůže být řeč, téměř celý obsah láhve putoval do PETky, abys po cestě domů nevyléval a láhev s vinětou zachránil.